Kratka z Instagrama - czyli nowa wersja tablicy korkowej

Pierwszy post z cyklu DYI rozpocznę od elementu, który wykorzystałam od aranżacji domowego biura. Każdy, kto uczy się lub studiuje potrzebuje miejsca, gdzie może umieszczać tzw. przypominajkiOsoby pracujące również nierzadko potrzebują gdzieś gromadzić informacje, o których koniecznie należy pamiętać, ale równie dobrze można wykorzystać ten element, by wyeksponować zdjęcia z wymarzonych wakacji, wnoszące słońce w pochmurne dni albo przypiąć bilet z koncertu, na którym spędziło się miłe chwile. Tego typu rozwiązanie przyda się także paniom domu - to świetna opcja, na przypięcie list zakupów czy przepisów, które są potrzebne w danym momencie. Swego czasu ogromną popularność zdobyły tablice korkowe, jednak umówmy się - urodą one nie grzeszą. Inspiracje stylem skandynawskim przyniosły alternatywę - kratę ekspozycyjną stosowaną pierwotnie w sklepach do (jak sama nazwa wskazuje) ekspozycji towarów. Przedstawiam własnoręcznie wykonaną kratkę z Instagrama, za sprawą którego rozwiązanie stało się popularne, a co za tym idzie, modne i drogie - można kupić ją w absurdalnie wysokiej cenie w sklepach z wyposażeniem wnętrz.

Dostępność kolorystyczna gotowców jest również bardzo ograniczona - w asortymencie większości sklepów dominuje czerń i srebro, a mnie wymarzyła się krata w odcieniu miedzi lub inaczej mówiąc rose gold, ponieważ będzie pasowała do pozostałych dodatków w mieszkaniu. 
Jak wykonać kratkę z Instagrama? 

Materiały

- siatka zbrojeniowa (do wyboru oczka o wymiarach 10x10cm lub 15x15cm)
- farba do metalu (wybrałam opcję w spreju, by przyspieszyć nakładanie)
- lakier miedziany 
- papier ścierny
- metrówka
- stare gazety lub arkusz szarego papieru do wyłożenia podłogi
- cierpliwość :)

Siatkę zbrojeniową, a także farbę, papier ścierny i niezbędne narzędzia można kupić w większości marketów budowlanych - decyzję podjęłam na postawie lokalizacji, wybrałam zwyczajnie najbliższy od domu. Stare gazety na pewno każdy ma, a jeśli nie - arkusz szarego papieru dostępny jest w każdym papierniczym.Wykonanie

Jeśli krata, którą kupiliśmy jest delikatnie przyrdzewiała, należy oczyścić te miejsca papierem ściernym, a następnie pomalować farbą do metalu (np. Hammerite, który można kłaść prosto na rdzę - opcja dla cierpliwych) lub sprejem podkładowym.
Malujemy jedną stronę zgodnie z instrukcją producenta zawartą na opakowaniu, po wyschnięciu odwracamy kratę i powtarzamy czynność. Przypomniała Wam się podstawówka i prace na lekcji techniki? Uwielbiałam je!

Po wyschnięciu farby należy powtórzyć operację lakierem, odczekać do wyschnięcia i nasza kratka jest gotowa! Teraz wystarczy przytwierdzić ją do ściany za pomocą niewielkich haczyków lub gwoździ, zawiesić przypominajki, inspiracje, zdjęcia z podróży, drobne pamiątki i cieszyć się efektem.

Koszt

- siatka zbrojeniowa o wymiarach 1x2m, oczka 10x10cm - 9,96zł
- farba antykorozyjna podkładowa - 17,99zł
- lakier miedziany - 23,99zł
- papier ścierny (zasoby domowe)
- nożyce do metalu - 20,59zł 

-------------------------------
SUMA: 72,53złRobisz czasem samodzielnie jakieś elementy wyposażenia wnętrza? 
Podoba Ci się moje rozwiązanie? Koniecznie podziel się w komentarzu!


Pozdrawiam,
A.